Zoborský silvestrovský beh prof. Ladislava Korčeka® 2021

ČAKANKA, n. o.
ŠN sv. Svorada Zobor, n. o.
Mesto Nitra
CKVB – Městská knihovna Blatná
Stredná športová škola Nitra
OZ Stráž prírody Ponitrie

Vás pozývajú na 33. ročník podujatia

ZOBORSKÝ SILVESTROVSKÝ BEH profesora Ladislava Korčeka®

Dôležitý oznam: BEH ZSB 2021 sa presúva na 3. apríla 2022 z dôvodu nepriaznivej pandemickej situácie. Vek pretekárov (a zaradenie do kategórií) sa bude posudzovať k roku 2021, nakoľko sa jedná o náhradný termín.

Sumár zmien:

  • trailový beh
  • štart a cieľ na rovnakom mieste
  • trať 5800 m
  • iba elektronické registrácie
  • iba pre očkovaných a prekonaných covid-19

33. ročník ZSB prináša novinky. Ide o zmenu trasy behu. Preteky sa nekončia v cieli na Pyramíde, ale pretekári budú pokračovať po vyznačenej trase, obehnú miléniový pamätník a budú smerovať naspäť do miesta štartu. Tým sa dĺžka trate predĺži, zmení sa na 5800 m. Prevýšenie je 262 m.

Prečo sa mení ZSB?

  • Zoborský silvestrovský beh prof. L. Korčeka má ambíciu dostať sa do povedomia pretekárov s medzinárodnými skúsenosťami trailových behov a udržať si prívlastok najťažšieho behu v Česko-Slovensku.
  • Vďaka cieľu v mieste štartu budeme môcť naplno využívať elektronickú časomieru, čím predídeme možným technickým problémom (signál na pyramíde je nespoľahlivý).
  • Stúpajúce počty pretekárov nás nútia zvýšiť náročnosť a dĺžku trate, čo v konečnom dôsledku zvýši bezpečnosť pretekárov (nakoľko pobeží menší počet osôb).

Ďakujeme všetkým za porozumenie.

Pretože beh sa uskutoční na nerovnom a nespevnenom povrchu vo voľnom prírodnom prostredí, je zaradený do skupiny trailových behov, ktoré kladú vysoké nároky na pripravenosť a výstroj bežcov (trailová obuv). Takto ZSB prof. Ladislava Korčeka sú najnáročnejšie preteky v Česko-Slovensku.

Registrácia je možná len elektronicky na stránke https://app.cakanka.sk. Muži behu C (nad 55 rokov) sa môžu prihlásiť aj FORMOU SMS na telefónnom čísle 0951 64 11 70. Meranie výkonov bežcov sa uskutoční prostredníctvom elektronickej časomiery.

V období nepriaznivej pandemickej situácie sa behu môžu zúčastniť len pretekári, ktorí sú zaočkovaní alebo tí, ktorí prekonali ochorenie covid -19. Ak by v deň konania pretekov boli nepriaznivé podmienky, ohrozujúce bezpečnosť pretekárov, beh bude preložený na poslednú marcovú alebo poslednú aprílovú nedeľu.

Pre všetkých, ktorí sa na disciplínu trailového behu necítia, aj naďalej organizujeme kategóriu turista s cieľom na Pyramíde.

Na stiahnutie

↑ na začiatok stránky