10. výročie Čakanky

Devätnásty marcový deň je známy väčšine z nás, pretože v tento deň oslavujú svoj sviatok nositelia biblického mena Jozef. 19. marec je pamätným tiež pre Čakanku, neziskovú organizáciu, ktorá si zapísala do knihy narodení či zrodu rovnaký dátum – 19. marec 2008. Odvtedy uplynulo 10 rokov. V živote človeka zdanlivo málo, ale uvedomme si koľko na svojej ceste životom prejde malý človiečik a koľko sa za 10 rokov naučí. Rovnako by sme sa mohli spýtať, ako rástla a čo vytvorila Čakanka, n. o., za desať rokov svojej oficiálnej existencie?

Prečítajte si o histórii n.o. Čakanka v dokumente “Mladučká jubilantka” (PDF, 951kB).

Pri záverečnom odovzdávaní diplomov pri príležitosti 10. výročia Čakanky, n. o. vyslovil prof. Točka nasledovné poďakovanie.

Ja by som chcel povedať len pár slov.

Ďakujem, Milanko, v prvom rade Tebe aj kolegom Chrenovčanom z Čakanky, že mi vtisli do ruky pero pred tými rokmi, aby som napísal skromnú knižočku o Chrenovej, ktorá bola odrazovým mostíkom pre moju spisovateľskú činnosť.

Teší ma, že z tých dvadsiatich kníh, ktoré som potom – takto spolu akosi – vyniesol na svet, dve sa dotýkajú aj tohto objektu, aj osobnosti Henricha Apponyho s poľovníckou tematikou.

Mám z toho radosť a je to aj vďaka tomu, že si mi Ty vnukol tieto myšlienky, že treba písať.

— Prof. Ing. Imrich Točka, CSc., Slová a Tóny 2018, 27. 5. 2018

↑ na začiatok stránky