Členovia Čakanky ocenení Cenou primátora mesta Nitra

PhDr. Janka Svítková a Ing. Stanislav Šimko boli dňa 7. 9. 2017 slávnostne ocenení Cenou primátora mesta Nitra za ich záslužnú činnosť v oblasti kultúry a vzdelávania.

PhDr. Janka Svítková

Podieľa sa na propagácii športových podujatí Diskokilometer, Zoborský silvestrovský beh, je zakladateľkou podujatia Slová a tóny, spolupracovala pri vydaní kníh I. Točku Zo Starej Chrenovej veselo i vážne a J. Hudeca Život na pokraji mesta, editorsky sa podieľala na knihe Spomienky Zoborčanov, spolupracovala na preklade kníh Milana Částu do francúzštiny /Večná láska k Dorothy Tuwak, …a Láska preletela neďaleko/ a je predsedníčkou odbornej poroty súťaže Literárna cena Čakanky, n. o.

Ing. Stanislav Šimko

Za zásluhy o rozvíjanie duchovných a kultúrnych hodnôt, za zviditeľňovanie a propagáciu mesta Nitry prostredníctvom aktivít neziskovej organizácie Čakanka, spolupracuje najmä ako ideový vodca organizácie, prispel k jej profilácii, zohral nezastupiteľnú úlohu pri vydávaní kníh Laca Zrubca. Sponzoroval Slávnych Slovákov sveta, Dedinku v údolí a knihu Poznáš svoj rodokmeň, je aktívnym poradcom Čakanky, n. o.

Video

Autor: TV Nitrička.

Publikované 20. 9. 2017 v kategórii Novinky, Video

↑ na začiatok stránky